Kategoria: Książki

Psychologia rodziny, psychologia dziecka

Bogna Białecka: Ty i Twój nastolatek, poradnik dla rodziców.

Wielu z nas obawia się okresu, gdy dziecko staje się nastolatkiem. Wydaje się, że nie mamy już na dziecko wypływu i zaczyna żyć w świecie rówieśników. Obawiamy się, że może wpaść w kłopoty.

Bogna Białecka: Miłość i Autorytet

MIŁOŚĆ I AUTORYTET. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami Poradnik dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom życiowy sukces i szczęście.

Bogna Białecka: Małżeństwo, przemyśl to!

Miłość na całe życie jest możliwa! Wygląda na to, że wasz związek jest „na poważnie”. Czy możesz przewidzieć jego losy? Nie wystarczy uwierzyć, że miłość na całe życie jest możliwa. Ważne, żebyście wiedzieli jak to zrobić.

Bogna Białecka: Prawdziwe szczęście w praktyce

Co zrobić, żeby być szczęśliwym? Wszyscy szukamy odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy twierdzą, że szczęście zależy od losu i nie mamy na nie wpływu. Albo zdrowia, albo pieniędzy.

Bogna Białecka: Jam Jest Pan, Bóg Twój! Katechizm dla dzieci o Dekalogu

Propozycje, jakie otrzymują nasze dzieci od współczesnego świata, koncernów produkcyjnych, twórców bajek, nie prowadzą dzieci ku dobru, nie otwierają na łaskę Bożą, nie uczą współpracy z nią. Toczy się prawdziwa woja o dziecięce dusze.

Bogna Białecka: 40 tygodni radości, porady dla mamy w ciąży

Ciąża tydzień po tygodniu! Jak nie dać się zwariować, przestraszyć, jak uniknąć problemów związanych z ciążą. Opis ciąży, porady opracowane w konsultacji z doświadczonym lekarzem – położnikiem.

Bogna Białecka: Od niemowlaka do przedszkolaka

Rady dla młodych rodziców, którzy chcą wychować dobre i mądre dzieci i nie dać się zwariować.

Bogna Białecka: Pierwsze lata w szkole

Praktyczny poradnik dla rodziców, pedagogów i psychologów. W prosty i dowcipny sposób opisuje trudny proces wychowania dziecka w wieku od 7 do 10 lat. Książka nie obejmuje specyficznej sytuacji sześciolatków, poruszając jednak temat dojrzałości szkolnej.

Bogna Białecka: Psychologia a życie duchowe

Czy psychologia może nam coś mówić o życiu duchowym? Czy techniki terapii psychologicznej wpływają też na życie duchowe człowieka? Czy psychologia ma prawo wypowiadać się na temat duszy człowieka, czy też – skoro jest nauką empiryczną – powinna skupiać się wyłącznie na procesach poznawczych i emocjonalnych? Czy da się tak naprawdę podzielić człowieka na cząstki:…
Dowiedz się więcej

Bogna Białecka: Mowa ciała w liturgii

„Mowa ciała w liturgii” to niewielka książeczka, której autorami są dwie osoby – Bogna Białecka oraz ks. Mirosław Musiał,  omawiający zagadnienie z odmiennych perspektyw. Kapłana – celebransa Mszy Świętej oraz psychologa – uczestnika. Autorzy wyszli z założenia, że perspektywy psychologiczna i teologiczna w spojrzeniu na liturgię wzajemnie się przenikają.