PUBLICYSTYKA

Nowości

PUBLICYSTYKA

Curriculum Vitae

Ponieważ, albowiem okazało się, że co poniektórzy czytelnicy dociekają moich tytułów naukowych postanowiłam uzupełnić ten nader frapujący brak. Nie zrobię tego w formie klasycznego CV, bo to nudne. Raczej w formie pamiętnika.

Czytaj więcej...

Święci aborcjoniści

George Tiller może teraz stać się dla amerykańskich kobiet tym, kim Medgar Evers dla afroamerykańskich. (…) Ufam, że 31 maja 2009 stanie się „poziomem zero” w walce przeciw antyaborcyjnym ekstremistom i ich fanatycznej retoryce. (Jacob Appel)

Czytaj więcej...

Aborcja dla ofiar gwałtu

Zgodnie z przeprowadzonymi w 2006 r. przez CBOS badaniami, większość Polaków dopuszcza możliwość aborcji w tzw. skrajnych przypadkach, tzn. w sytuacji zagrożenia życia matki (86 proc. badanych) lub jej zdrowia (76 proc.), a także gdy ciąża jest skutkiem gwałtu lub kazirodztwa (73 proc.).

Czytaj więcej...

Margaret Sanger - Anioł Śmierci

Margaret Sanger była przekonana, iż "niższe rasy" są "ludzkimi śmieciami" i "zagrożeniem cywilizacji". Wierzyła, że "regeneracja społeczna" jest możliwa tylko pod warunkiem, iż rozgromi się̨ "złowróżbne siły hord nieodpowiedzialności i imbecylizmu".

Czytaj więcej...

Pajac w sutannie?

Ktoś, kto ma nieuporządkowany system wartości, a jego życie wewnętrzne jest chaotyczne, nie jest w stanie przyciągnąć innych do Pana Boga. Duszpasterz musi naprawdę żyć tym, co głosi, i dbać o czystość swojego życia, by być wzorem dla swoich wychowanków.

Czytaj więcej...

Niewolnica antykoncepcji

Antykoncepcja, choć teoretycznie wymyślona po to, by uchronić kobietę przed nieplanowaną ciążą i przed lękiem z nią związanym, w rezultacie ten lęk nasila, powodując uzależnienie, a czasami prowadząc do fobii i ataków paniki.

Czytaj więcej...

Na progu legalizacji pedofilii

D. R. Riegel twierdzi, że kontakty seksualne są często inicjowane przez dzieci i jeśli np. wzajemna masturbacja z osobą dorosłą sprawia obu osobom przyjemność — nie jest to nic złego.

Czytaj więcej...

Szczęście na skróty

Nie ma związku między życiem przyjemnym a życiem szczęśliwym. Ludzie szczęśliwi, określający swe życie jako dobre, doświadczają wielu gratyfikacji - a więc robią wiele rzeczy wymagających od nich wysiłku i zaangażowania.

Czytaj więcej...